Miért üres félig minden chipes zacskó?
Valószínűleg mindenki, aki nyitott már ki chipses zacskót, elgondolkozott azon, hogy vajon miért üres félig minden esetben a csomagolás? Egyszerű manipulációról lenne szó? A felfújt csomagolások a nagyobb töltőtömeg látszatát keltik, ami jóllehet nem jön rosszul az értékesítés során, azonban a félig üres csomagolások hátterében még annál is több van, mint elsőre gondolnánk.
Az IPrint nyomdájában rendszeresen készítünk hasonló csomagolásokat, ahogy ezeket az almachips zacskókat is mi gyártottuk, így pontosan ismerjük, hogy mi értelme van a félig üres (vagy inkább félig tele) zacskókat piacra dobni.
#1 Tartósítás
A chipses zacskókban valójában nem levegő, hanem nitrogéngáz található, ami megvédi a terméket az oxidálódástól, így az sokkal tartósabbá válik, nem puhul meg a zacskóban és hosszabb ideig megőrzi a minőségét. Ez az eladást is segíti, hisz a termékek sokkal tovább maradhatnak a boltok polcain.
#2 Védelem
A zacskóban található nitrogén megvédi a terméket a csomagolásban attól, hogy szállítás közben az apró darabokra törjön. A gáz egyfajta pajzsként veszi körül a chipset és nem hagyja, hogy megsérüljön a polcokra való dúcolás során vagy aközben, amikor a fogyasztó hazaviszi a terméket.
#3 Erre csörög a dió
Fontos megemlíteni azt a tényt is, hogy azok a zacskók, melyek nincsenek túlságosan megtömve, azok jobban is csörögnek. A chipses zacskó csörgése pedig pszichológiai triggerként üzenetet küld az agyunknak, hogy valamilyen friss nassolnivaló van a közelünkben, amitől nehéz nem megkívánni és megvenni a sznekket.
A digitális nyomtatás technológiájának köszönhetően, amivel nyomdánk is rendelkezik, egyedi csomagolást is tudunk készíteni chipes vagy sznekkes zacskódnak – akár névreszólóan vagy karácsonyi 🎄 tematikával.
Vedd fel velünk a kapcsolatot!
Amennyiben szívesen felzárkóznál a mai csomagolások egyik vezető irányzatával, vedd fel velünk a kapcsolatot elérhetőségeink valamelyikén.